Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.06.2017 12:58 Ekonomika
Výpoveď z práce neovplyvňuje nárok na dávku v nezamestnanosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2017 12:58 Ekonomika

Výpoveď z práce neovplyvňuje nárok na dávku v nezamestnanostiBRATISLAVA - Spôsob, akým sa ukončí pracovný pomer, neovplyvňuje nárok na dávku v nezamestnanosti. To, či zamestnanec dostal výpoveď, alebo ukončil pracovný pomer dohodou, nemá vplyv na priznanie, výšku ani dobu poskytovania dávky v nezamestnanosti.


Sociálna poisťovňa totiž nárok na dávku v nezamestnanosti poistencovi prizná vtedy, ak spĺňa zákonné podmienky, ku ktorým nepatrí spôsob ukončenia pracovného pomeru. Dôležité je, aby poistenec žiadajúci túto dávku bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky v posledných troch rokoch, t. j. 730 dní (resp. v štyroch rokoch, ak pracoval výhradne na dobu určitú) a nezabudol sa evidovať ako uchádzač o zamestnanie na príslušnom úrade práce. Potrebné informácie na priznanie dávky v nezamestnanosti sú zverejnené aj na webe Sociálnej poisťovne v časti Dávka v nezamestnanosti.

 

Na priznanie dávky v nezamestnanosti a jej výplatu je potrebné, aby poistenec vyplnil tlačivo Žiadosť o dávku v nezamestnanosti. Túto žiadosť spolu s oznámením o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie z úradu práce predloží v príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého pobytu.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok