Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Pracovníci Slovnaftu si prilepšia, odborom sa podarilo vyjednať navyšovanie miezd
Pracovníci Slovnaftu si prilepšia, odborom sa podarilo vyjednať navyšovanie miezd
29.03.2018 13:34 Ekonomika
Výrobní pracovníci Slovnaftu si prilepšia, v rafinérii sa budú zvyšovať mzdy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2018 13:34 Ekonomika

Výrobní pracovníci Slovnaftu si prilepšia, v rafinérii sa budú zvyšovať mzdyBRATISLAVA - Spoločnosť Slovnaft zvýši mzdy svojich výrobných pracovníkov. Bratislavská rafinérska a petrochemická firma totiž po rokovaniach s odbormi zvýši od apríla základné mzdy operátorov chemickej výroby o 100 eur mesačne.


Dostanú tiež jednorazovú odmenu 250 eur za dobré hospodárenie spoločnosti v minulom roku. Na úprave miezd sa Slovnaft dohodol s odbormi ECHOZ po šiestich kolách rokovaní, ktoré sa uskutočnili počas niekoľkých týždňov.

Tieto zmeny sa dotknú približne polovice z celkového počtu 2 300 zamestnancov Slovnaftu. Súčasťou dohody je aj úprava zmenových príplatkov a zvýšenie nástupnej základnej mzdy, ktorá bez príplatkov a benefitov dosiahne 800 eur. Priemerná mesačná mzda operátora vo výrobe v Slovnafte za minulý rok predstavovala 1 641 eur.

Nová kolektívna zmluva v Slovnafte však zahŕňa aj úpravy pracovného času zamestnancov od januára budúceho roka. Podľa nových podmienok sa tak zamestnancom v nepretržitom režime, ktorými sú aj operátori chemickej výroby, do pracovného času započíta celá prestávka v práci, čo bude pre nich znamenať dva dni voľna ročne navyše. V administratíve sa zase skráti pracovný čas na 37,5 hodiny týždenne zo súčasných 40 hodín.

Ďalšie zamestnanecké benefity v kolektívnej zmluve zahŕňajú napríklad 13. plat vo výške 100 % základnej mzdy, výkonnostnú odmenu vo výške približne 10 % ročného príjmu, ročný príspevok 1 596 eur pre každého zamestnanca na šport, oddych, vzdelávanie či kultúru alebo príspevok na stravovanie.

 

Okrem toho poskytne Slovnaft svojim zamestnancom ročne dve palivové karty v celkovej hodnote 240 eur. Novinkou je tiež príspevok 50 eur ročne pre každého zamestnanca na využívanie nových športovísk, ktoré Slovnaft aktuálne dokončuje v areáli Vlčieho hrdla.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je spoločnosť Slovnaft, ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR, viac ako 250. Slovnaft je členom skupiny MOL.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok