Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. sep. 2020Móric
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.08.2018 09:42 Domov
Výskumná agentúra vyhlásila tri výzvy na podporu excelentného výskumu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.08.2018 09:42 Domov

Výskumná agentúra vyhlásila tri výzvy na podporu excelentného výskumuBratislava- Tri výzvy s celkovou alokáciou 61,5 milióna eur vyhlásila Výskumná agentúra v rámci operačného programu Výskum a inovácie. Ich cieľom je podpora excelentných vedeckých tímov a centier.


Všetky výzvy sú financované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

 

Celkovo 40 miliónov eur je vyčlenených na výzvu na podporu mobilizácie excelentných výskumných tímov v oblastiach špecializácie RIS3 SK mimo Bratislavského kraja.

 

"Cieľom výzvy je podporiť projekty, ktoré boli vybrané na financovanie v druhej etape výzvy z operačného programu Výskum a vývoj s názvom Mobilizácia excelentných výskumných tímov v oblastiach špecializácie RIS3 SK tak, aby boli financované ich výskumno-vývojové aktivity a prípadná ďalšia modernizácia výskumnej infraštruktúry v rozsahu, respektíve spôsobom, ako boli opísané v pôvodnom projekte a jeho prílohe," uviedlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.

 

V rámci druhej výzvy na podporu mobilizácie excelentných výskumných tímov v oblastiach špecializácie RIS3 SK v Bratislavskom kraji sa môžu žiadatelia uchádzať o príspevky v celkovej výške 1,5 milióna eur.

 

"Cieľom výzvy je podporiť projekty, ktoré boli vybrané na financovanie v druhej etape výzvy z operačného programu Výskum a vývoj s názvom Mobilizácia excelentných výskumných tímov v oblastiach špecializácie RIS3 SK. Zámerom je podporiť vytváranie multidisciplinárnych konzorcií výskumných a podnikateľských inštitúcií," uviedol rezort školstva.

 

Od každého úspešného žiadateľa a jeho partnerov sa očakáva, že do roku 2023 budú aktívni aj v rámci predkladania projektov vo výzvach programu Horizont 2020.

 

Suma 20 miliónov eur bude prerozdelená medzi žiadateľov v rámci tretej výzvy na podporu centier excelentnosti nadnárodného významu, ide o druhú etapu.

 

Jej cieľom je podporiť kolaboratívny výskum, kde tému výskumu a vývoja určuje podnik ako nositeľ výskumného centra.

 

MŠVVaŠ ako riadiaci orgán operačného programu Výskum a inovácie v spolupráci s Výskumnou agentúrou v auguste zavŕšili proces prípravy reštartu systému podpory výskumno-vývojových projektov z operačného programu Výskum a inovácie. Najskôr bolo vyhlásených päť výziev na podporu dlhodobého strategického výskumu.

 

Výška finančných prostriedkov je 288 miliónov eur. Prostriedky sú zo zdrojov Európskej únie.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PIXABAYNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok