Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. aug. 2020Domonik
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
05.07.2011 12:58 Zaujímavosti
Vysokoškolskí absolventi si chcú nájsť prácu do 5 mesiacov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.07.2011 12:58 Zaujímavosti

Vysokoškolskí absolventi si chcú nájsť prácu do 5 mesiacov
Slovenskí absolventi vysokých škôl sú oproti európskym rovesníkom pri hľadaní práce pesimistickejší. Podľa prieskumu Graduate Barometer 2010 si absolventi ekonomických smerov rezervujú na hľadanie prvého zamestnania 4,7 mesiaca. "V porovnaní s európskymi absolventmi sú tak skeptickejší, nakoľko tí veria, že si prácu dokážu nájsť za 4,4 mesiaca," hovorí Ekonomický týždenník Poštovej banky (PABK).
      Slovenskí absolventi rozposielajú aj viac životopisov. Počet rozposlaných žiadostí o zamestnanie sa odhadujú približne na 33, čo je o desatinu viac ako u európskych absolventov. Podľa PABK zhoršila postavenie absolventov na trhu práce hlavne hospodárska kríza, ktorá takmer zdvojnásobila ich počet v evidencii úradov práce.
      Kým v júni 2008 na úradoch práce zaregistrovalo necelých 3,6 tisíc absolventov univerzít a vysokých škôl, tak už o rok neskôr sa na úradoch prihlásilo vyše 5 tisíc absolventov. Ich stav sa tak priblížil k 10.000. "V podobnom duchu sa niesol aj vlaňajší rok, no a výrazného zlepšenia sa nedočkáme zrejme ani tento rok," tvrdí PABK. Čerství absolventi majú na Slovensku podstatne nižšie platové očakávania než je európsky priemer. Ten dosahuje úroveň 22.453, pričom našinci očakávajú ročnú hrubú mzdu len 12.785 eur.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok