Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. jún. 2020Xénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.08.2019 07:07 Domov
Výstavba diaľnice pri Ivachvovej ide dobre, dokončia ju podľa plánu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.08.2019 07:07 Domov

Výstavba diaľnice pri Ivachvovej ide dobre, dokončia ju podľa plánu



BRATISLAVA - Práce na dokončovaní diaľnice v okolí Ružomberka postupujú podľa plánu, termín dokončenia sa posúvať nebude.


Diaľnica D1 Hubová - Ivachnová pri Ružomberku by mala byť dokončená v lete 2022. teda presne tak, ako sa pôvodne plánovalo, uviedla Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS). Reagovala tým na vyhlásenie mesta Ružomberok, ktoré tvrdí, že diaľnica nebude dostavaná ani do konca roka 2022.

 

Ružomberok má však ku stavbe diaľnice aj iné námietky. Spolu s viacerými obcami podalo odvolanie voči čiastkovému územnému rozhodnutiu na stavebné objekty úseku D1, ktoré na návrh NDS vydal Okresný úrad v Žiline. Vydané územné rozhodnutie označilo mesto za nezákonné pre vylúčenie zástupcov Hrboltovej, mestskej časti Ružomberka, z predchádzajúceho správneho konania.

 


"NDS musí a vždy rešpektuje rozhodnutia orgánov štátnej správy, v tomto prípade príslušného Okresného úradu v Žiline. Za správnosť postupov zodpovedá okresný úrad ako správny orgán," uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová. "NDS nemá pochybnosť o zákonnosti postupu Okresného úradu v Žiline, opak môže potvrdiť iba nadriadený orgán, respektíve súd. Treba zdôrazniť, že NDS dlhodobo spolupracuje so samosprávami dotknutých obcí," dodala.

Čiastkové územné rozhodnutie sa vzťahuje na jeden most a nerieši novú časť trasy diaľnice. "Vydané územné rozhodnutie považujeme za nezákonné. Dôvod, pre ktorý sme sa rozhodli podať odvolanie, je istota, že pri preskúmaní súdom by bolo územné rozhodnutie zrušené ako nezákonné," povedal poradca primátora Ružomberka pre dopravu a infraštruktúru Tomáš Mišovič. Pri preskúmavaní konania správnych orgánov sa podľa neho posudzuje účel konania, v ich prípade vždy ide o ten istý účel - výstavbu úseku D1 Hubová - Ivachnová. "Preto nezákonný postup v tomto čiastkovom a z pohľadu celej trasy nepodstatnom územnom konaní spôsobí zásadný problém aj v nasledujúcom územnom konaní," uviedol Mišovič.

 

 

Nový úsek diaľnice bude obchvatom mesta Ružomberok. Jeho výstavba odštartovala už v roku 2013, ale nakoľko došlo v roku 2015 k pochybnostiam ohľadom rizika zosuvu svahu, museli práce prerušiť, pretože boli potrebné mnohé komplikované prieskumy oblasti. Úsek D1 Hubová – Ivachnová sa teda s termínom dokončenia oneskorí o 5 rokov.

 



reklama


Zdroj: SITA/netky IK

Foto:  TASR



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok