Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.06.2017 14:06 Domov
Výstraha: V okresoch Levice a Nové Zámky platí zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.06.2017 14:06 Domov

Výstraha: V okresoch Levice a Nové Zámky platí zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaruLEVICE/NOVÉ ZÁMKY - Okresné riaditeľstvá Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Leviciach a v Nových Zámkoch vyhlásili pre celé katastrálne územie oboch okresov obdobie zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru. Pre okres Nové Zámky platí tretí deň a pre okres Levice ôsmy deň. Pre oba okresy výstraha platí až do odvolania.


Ako informoval riaditeľ OR HaZZ v Leviciach Miroslav Varga, v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

 

"Na lesných pozemkoch sa zakazuje fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, prípadne používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Zakazuje sa tiež vypaľovať porasty bylín, kríkov, stromov, zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu či na lesných pozemkoch spaľovať horľavé látky," povedal Varga.

 

Podľa jeho ďalších slov sú vlastníci, správcovia alebo hospodári na lesných pozemkoch v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom povinní zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť.

 

"Tiež je potrebné zabezpečiť umiestnenie potrebného množstva protipožiarneho náradia na určenom mieste v závislosti od plochy lesných porastov, udržiavať existujúce príjazdové cesty, zvážnice a zdroje vody v stave, ktorý umožňuje bezproblémový príjazd hasičských jednotiek," dodal riaditeľ OR HaZZ v Leviciach.

 

Pre priestory, ktoré už sú postihnuté požiarom, platia osobitné predpisy. Tie sú zamerané najmä na urýchlené odstraňovanie dreva a ďalšieho horľavého odpadu z blízkosti objektov.

 

"V rámci nich je potrebné vytvoriť rozčleňovacie pásy na zabránenie šírenia požiaru. Tiež je treba prenosnými hasiacimi prístrojmi a účinným zachytávačom iskier vybaviť pracovné stroje, ktoré sa používajú na spracovanie dreva a zvyškov po ťažbe," ukončil.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok