Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. apr. 2021Aleš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
13.11.2012 12:37 Ekonomika
Význam Číny a Indie v globálnom automobilovom priemysle bude rásť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.11.2012 12:37 Ekonomika

Význam Číny a Indie v globálnom automobilovom priemysle bude rásťVýznam Číny a Indie v globálnom automobilovom priemysle bude rásť - Svet Miernejší rast automobilového predaja v Číne a Indii v nasledujúcich rokoch nezmení nič na tendencii, že obe krajiny sa stanú najdôležitejšími trhmi s motorovými vozidlami na svete.


Miernejší rast automobilového predaja v Číne a Indii v nasledujúcich rokoch nezmení nič na tendencii, že obe krajiny sa stanú najdôležitejšími trhmi s motorovými vozidlami na svete. Oliver Wyman sa vo svojej štúdii o vývoji odvetvia v blízkej budúcnosti domnieva, že význam Číny ako automobilového odbytiska, ale aj producenta vozidiel bude sústavne rásť. V ázijských krajinách by sa mala okolo roku 2025 vyrábať viac ako polovica automobilov z celkovej svetovej produkcie.
      Wyman svoju štúdiu sprístupnil verejnosti dnes.
      Najviac investícií v sektore bude v nasledujúcich rokoch smerovať do Číny a Indie.
      V Číne sa v strednodobom horizonte bude vyrábať toľko áut ako v západnej Európe alebo Spojených štátoch. Svetový podiel Číny na ich produkcii vzrastie do roku 2025 na 25 % a Indie na 11 %. Teraz je ich podiel 23 % respektíve 5 %. 
      V nasledujúcich 12 rokoch bude predaj áut v Ázii medziročne rásť o 5 %. Predaj áut v Číne vzrastie v uvedenom období z terajších 19 miliónov o 100 %. Medziročné tempo rastu indického trhu s vozidlami dosiahne ešte väčšie percentuálne prírastky, lebo v Indii sa ich predáva teraz menej než v Číne. Západná Európa by mala do finálneho roku dosahovať medziročný prírastok 3 %. Európania si však udržia náskok vo výskume a vývoji automobilov a techniky pre ne. Wyman tvrdí, že starý kontinent nemôže podľahnúť pesimizmu: "Európa je tak ako v minulosti regiónom s rastovým potenciálom a príťažlivým trhom s automobilmi."

Zdroj: TASR/DPA


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASR/DPANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok