Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2021Demeter
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vydanie Ústavy Ruskej federácie s novými zmenami a doplneniami.
Vydanie Ústavy Ruskej federácie s novými zmenami a doplneniami.
02.07.2020 13:05 Zahraničie
Za zmeny a doplnenia ústavy hlasovalo viac ako tri štvrtiny Rusov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2020 13:05 Zahraničie

Za zmeny a doplnenia ústavy hlasovalo viac ako tri štvrtiny RusovMOSKVA - Ústredná volebná komisia Ruskej federácie zhrnula výsledky hlasovania o ústavných zmenách a doplneniach na základe spracovania všetkých 100 percent protokolov.


Výsledky hlasovania 

Podľa Ústrednej volebnej komisie teda 77,92% Rusov schválilo zmeny a doplnenia, 21,27% hlasovalo proti. Podľa predsedníčky volebnej komisie Elly Pamfilovovej bola účasť na voľbách v celej krajine 65 percent.

 

 

Odklad hlasovania 

Hlasovanie o zmenách a doplneniach Ústavy Ruskej federácie sa konalo od 25. júna do 1 júla. Spočiatku to bolo naplánované na 22. apríla, ale potom bolo odložené kvôli pandémii koronavírusu a vzhľadom na zložitú epidemiologickú situáciu sa rozhodli vykonávať ju počas celého týždňa.

 

 

Zmeny a doplnenia ústavy sú venované novým požiadavkám predloženým prezidentovi, členom vlády a vládnym úradníkom na rôznych úrovniach. Okrem toho konsolidujú sociálne záruky štátu voči občanom a menia pôsobnosť parlamentu.

 

Dejiny Ústavy Ruskej federácie

Ústava Ruskej federácie je hlavným regulačným aktom Ruskej federácie, ktorý má najvyššiu právnu silu v celej krajine a určuje základy sociálnej, hospodárskej a politickej štruktúry. Súčasná Ústava Ruskej federácie bola prijatá ľudovým hlasovaním (referendum) 12. decembra 1993.

 

Od prijatia ústavy v roku 1993 sa do nej zaviedlo veľa zmien a doplnení. Súviseli so zmenou názvov subjektov, boli zavedené zmeny súvisiace s rozšírením a zjednotením subjektov federácie.

 

Predĺženie funkčného obdobia 

Na konci roku 2008 došlo k zásadnejším zmenám a doplneniam základného zákona. Zákon "O zmene funkčného obdobia prezidenta Ruskej federácie a Štátnej dumy" bol doplnený čím sa predlžilo funkčné obdobie prezidenta a poslancov zo štyroch rokov na šesť.

 

 

V januári 2020 ruský prezident Vladimír Putin v poslaní pre Federálne zhromaždenie navrhol zaviesť do hlavného zákona krajiny niekoľko pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, ktoré by tento dokument viac zosúladili s modernou realitou a konsolidovali dosiahnuté výsledky.

 

Pripravilo sa 206 zmien a doplnení ústavy, ktoré boli vypracované na základe skutočných potrieb spoločnosti a čo najviac sa zohľadnili názory profesijných spoločenstiev. Obsahujú ustanovenia týkajúce sa politického systému, uplatňovania zásady sociálneho štátu, právneho systému.

 

Zdroj: https://ria.ru/20200702/1573772545.html

          https://ria.ru/20200701/1573618144.html?in=t

 reklama


Zdroj: N.R. Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok