Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. júl. 2020Henrich
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
20.10.2010 07:31 Zaujímavosti
Začala sa dvojročná komplexná rekonštrukcia ČOV v L. Mikuláši
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2010 07:31 Zaujímavosti

Začala sa dvojročná komplexná rekonštrukcia ČOV v L. Mikuláši
Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS) dnes popoludní slávnostne začala dlho očakávanú komplexnú rekonštrukciu a intenzifikáciu centrálnej veľkokapacitnej čistiarne odpadových vôd v Liptovskom Mikuláši. Na tento účel využije nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie (EÚ) vo výške takmer 20 miliónov eur.
"Táto ČOV funguje od roku 1974 iba s menšími opravami prakticky nepretržite až dodnes. Úplne pochopiteľne, je v dosť zlom technickom stave. Treba si uvedomiť, že pre celý región nezastupiteľné vodohospodárske dielo je v prevádzke už viac ako 35 rokov a taká dlhá doba sa na ňom musela zákonite podpísať," uviedol pre TASR riaditeľ LVS Martin Hlaváč.
Rozsiahle investície na úrovni približne 25 miliónov by podľa neho mali priniesť okrem modernizácie zariadení ČOV aj jej výrazné zvýšenie potenciálnej kapacity až na takmer 130.000 ekvivalentných obyvateľov. "Musíme a najmä chceme spĺňať čoraz prísnejšie parametre EÚ pri vypúšťaní odpadových vôd. Do Váhu a priehrady Liptovská Mara by tak mala prúdiť vyčistená voda v maximálne možnej miere," spresnil riaditeľ LVS.
"Počas nasledujúcich dvoch rokov postupne vymeníme celú technológiu ČOV, postavíme nové prevádzkové objekty a čo je nemenej podstatné, touto rekonštrukciou sa vyrieši zároveň aj pretrvávajúci problém sprievodného zápachu. Spomínaný približne dvojročný termín je zvládnuteľný a bude určite dodržaný," ubezpečil zástupca zhotoviteľa, bratislavskej spoločnosti Zipp, Juraj Hirner a zdôraznil záväzok zapojiť do realizácie projektu miestnych subdodávateľov.    

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok