Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.10.2010 07:26 Ekonomika
Začalo sa dobudovanie kanalizačných sietí v ďalších liptovských obciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2010 07:26 Ekonomika

Začalo sa dobudovanie kanalizačných sietí v ďalších liptovských obciach
Slávnostným poklepaním základného kameňa sa začal dnes v Bobrovci a ďalších dvoch susedných hornoliptovských obciach Jalovec a Trstené proces dobudovania kanalizačnej siete. O dva roky sa za 4,25 milióna eur rozrastie takmer o 5 km gravitačnej, 400 m tlakovej kanalizácie, dve čerpacie stanice a približne 270 domových prípojok.
"Samozrejme, chceme to zvládnuť v danom termíne, prípadne aj o čosi skôr. V tejto súvislosti prosíme obyvateľov o trpezlivosť, ktorá sa im vráti. Výstavba kanalizácie znamená rozkopané cesty, ulice a dočasné znepríjemnenie bežného života. Keď však už bude hotová, určite zvýši kultúru a úroveň bývania v dotknutých obciach," uviedol pre TASR Radovan Lahoda, generálny riaditeľ zhotoviteľskej a. s. Vodohospodárske stavby – ekologický podnik.
Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS) investuje v najbližšom období v rámci piatich rozbiehajúcich sa veľkých projektov celkovo až 67,5 milióna eur. Okrem spomínaných troch obcí sa dočkajú dobudovanej kanalizácie aj obyvatelia Závažnej Poruby, Beňadikovej, Važca, Východnej či Stošíc, intenzívnou výstavbou rodinných domov rozrastajúcej sa časti Liptovského Mikuláša. Vo Važci a Východnej  pribudnú i nové čistiarne odpadových vôd (ČOV). Nevyhnutnou intenzifikáciou prejde centrálna liptovskomikulášska ČOV.
"Nedá sa nečinne sedieť so založenými rukami, keď sa pokúšate niečo zmeniť a vylepšiť. Treba si uvedomiť, že možnosti získavania peňažných prostriedkov z fondov Európskej únie sú obmedzené. Nie je možné vyčkávať dva - tri roky a robiť veci postupne. Podali sme päť žiadostí, so všetkými uspeli, no a teraz je pred nami množstvo ďalšej práce, aby tiekla dolu Váhom do Liptovskej Mary už iba čistá voda," dodal generálny riaditeľ LVS Martin Hlaváč.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok