Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2022Vincent
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Uvidíme, čo prinesie september.
Uvidíme, čo prinesie september.
27.08.2020 14:23 Domov
Začiatok školského roka je spájaný aj s náporom na autobusovú dopravu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.08.2020 14:23 Domov

Začiatok školského roka je spájaný aj s náporom na autobusovú dopravuBRATISLAVA - Už budúci týždeň zažijú autobusy Slovak Lines prvýkrát od marca bežný cestovný poriadok. So začiatkom školského roka sa do nich konečne vrátia aj žiaci a študenti cestujúci do škôl. Okrem ďalších opatrení Slovak Lines predlžujú otváracie hodiny na Autobusovej stanici v Malackách, aby si cestujúci stihli bez zdržania vybaviť dopravnú kartu.


Dopravná karta

Spoločnosť Slovak Lines zabezpečuje dopravu školákom a študentom z celého Bratislavského samosprávneho kraja vrátane Bratislavy. Dopravné karty Slovak Lines slúžia na nákup predplatných časových cestovných lístkov („električenky“) na integrovanú dopravu v bratislavskom regióne vrátane spojov mestskej hromadnej dopravy či ako elektronická peňaženka pri nákupe jednorazových cestovných lístkov. Vybavenie novej Dopravnej karty online je možné cez formulár na stránke www.slovaklines.sk.

 

 

Študentská zľava

Predĺženie platnosti študentskej zľavy na existujúcej karte, ktorá je vo výške 50%, pri cestujúcich do 16 rokov nabehne automaticky. Študenti od 16 do 26 rokov si musia o zľavu požiadať osobne na Autobusovej stanici Nivy alebo na Autobusovej stanici v Malackách. Stačí si priniesť čipovú kartu a predložiť potvrdenie o návšteve školy, ktoré nesmie byť staršie ako 30 dní.

 

Predĺžené otváracie hodiny

na Autobusovej stanici Nivy od pondelka do piatku v čase 06:30 - 18:30 hod. a cez víkendy v čase 06:30 - 12:30 a 13:00 - 18:00 hod.
na Autobusovej stanici v Malackách v pondelok 12:00 - 17:00 hod., v stredu 12:00 - 16:00 hod. a v piatok 12:00 - 14:00 hod., pričom od 2. do 4. septembra 2020 budú otváracie hodiny predĺžené: 2. 9. 12:00 - 18:00 hod., 3. a 4. 9. 12:00 - 16:00 hod.

 

 

Aktuálne podmienky a pravidlá pre cestujúcich

Cestujúci sú naďalej povinní v rámci preventívnych opatrení v autobusoch nosiť ochranné rúška. Pri nástupe do autobusu vodič kontroluje, či ich cestujúci majú a v prípade nedodržiavania tohto pravidla ich na to upozorňuje. V prípade neuposlúchnutia môže vodič takéhoto cestujúceho vylúčiť z prepravy v zmysle platného prepravného poriadku. Okrem toho sa v autobusoch počas jazdy púšťa zvukové upozornenie, že rúško je povinné

 

 

Priamo na AS Nivy sa nachádza "rúškomat", ktorý bol jedným z prvých na Slovensku. Cestujúci si v prípade potreby môžu rúška zakúpiť aj v pokladniach na AS Nivy aj na AS v Malackách.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Slovak Lines/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pexels, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok