Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. júl. 2020Amália
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
15.07.2011 15:21 Kultúra
Začína sa Letná Supertrieda pre krajanské deti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.07.2011 15:21 Kultúra

Začína sa Letná Supertrieda pre krajanské deti
Prezentáciou aktivít začína sa dnes Letná Supertrieda, zážitkovo-vzdelávací projekt pre krajanské deti z Rumunska, Maďarska, Srbska a Ukrajiny.
      Letná Supertrieda je priestorom pre rozvíjanie zručností v mediálnej výchove. Počas dvojtýždňového pobytu v Bratislave a v Častej-Papierničke absolvujú deti workshopy z oblasti filmu, divadla a médií. Navštívia Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu, televíziu Markíza a Slovenské národné divadlo.  
      Vo všetkých inštitúciách budú mať možnosť nahliadnuť do zákulisia, stretnú sa s odborníkmi z oblasti tvorby i technickej prevádzky. Na záver pobytu budú novinárov sami informovať na vlastnej tlačovej besede. Vzdelávaciu časť pobytu doplnia atraktívne oddychové aktivity – výlety, kúpanie či šport. Tri desiatky slovenských detí z Ukrajiny, Srbska, Maďarska a Rumunska spoznajú hlavné mesto Slovenska – navštívia Hrad, parlament a loďou sa preplavia na Devín.
      Letná Supertrieda, ktorá potrvá do 28. júla, nadväzuje na úspešnú súťaž pre žiakov základných a stredných škôl Supertrieda, ktorej cieľom je rozvíjať elementárnu tvorivosť počas školského roka. V Supertriede súťažia deti v tvorbe vlastných hudobnodramatických útvarov a krátkych videí. Súťaž je typická plošnou orientáciou na všetky deti, nielen na malé percento nadaných detí, je šancou pre všetky deti tvorivo sa prejaviť.
      Za 6 rokov sa do súťaže zapojilo viac než 20.000 žiakov a Supertrieda získala status uznávaného medzinárodného projektu. Ako jediný vzdelávací projekt v strednej Európe získala Supertrieda titul Good Practice Model of European Educational Network a rozšírila svoju pôsobnosť do krajín EÚ. V priamej organizácii slovenskej Supertriedy sa realizovala aj tohtoročná novinka, ktorou je nultý ročník súťaže pre Slovákov v Rumunsku, tzv. Krajanská Supertrieda.  
Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok