Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2020Vavrinec
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
24.06.2020 19:28 Domáca
Zamestnávatelia privítali schválenie lex korona
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.06.2020 19:28 Domáca

Zamestnávatelia privítali schválenie lex koronaBRATISLAVA – Slovenskí zamestnávatelia privítali schválenie balíčka 114 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia.


 Firmy zároveň očakávajú, že vláda v nastúpenom trende zlepšovania podmienok pre podnikanie nepoľaví a v dohľadnom čase predstaví ďalší balík opatrení, na príprave ktorého sú pripravené spolupracovať.

 

Podceňovaná téma

"Kvalita podnikateľského prostredia bola v uplynulých rokoch podceňovanou témou a nemálo politikov motivovaných lacným ziskom popularity vytváralo zo zamestnávateľov triednych nepriateľov," uviedla v stredu po schválení zákona na zlepšenie podnikateľského prostredia Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ).

 

Náklady vyplývajúce z regulačného a administratívneho zaťaženia podľa RÚZ dlhodobo patria medzi významné bariéry rozvoja podnikania na Slovensku.

 

"Zamestnávatelia združení v RÚZ preto oceňujú obrat vo vnímaní dôležitosti kvality podnikateľského prostredia a vítajú schválenie balíka opatrení na zlepšenie podmienok pre podnikanie, známym pod názvom lex korona," uviedla únia.

 

 

Združenie podnikateľov Slovenska (ZPS) ocenilo, že v porovnaní s tromi antibyrokratickými balíčkami minulej vlády je schválený materiál nielen najrozsiahlejší, ale tiež konkrétnejší.

 

"Z hľadiska početnosti je väčší ako tri predošlé antibyrokratické balíčky dokopy. Zároveň vidíme posun v kvalite," upozornilo ZPS.

 

Opatrenia a úlohy

Kým v predchádzajúcich antibyrokratických balíčkoch bolo podľa združenia približne každé piate opatrenie nekonkrétny záväzok nejaký problém zanalyzovať či zjednodušiť, v aktuálne schválenom materiáli je takýchto prípadov len niekoľko.

 

"Veríme, že ide len o začiatok a vláda v budúcnosti nájde odvahu siahnuť na štátom garantovaný biznis nielen audítorským firmám, ale aj ďalším. Typickým príkladom sú emitenti stravovacích poukážok, ktorí vďaka súčasnej právnej úprave dosahujú ekonomické výsledky, o akých môžu iní podnikatelia len snívať," dodalo ZPS.

 

 

RÚZ očakáva, že všetky opatrenia a úlohy uvedené v príslušných vládnych uzneseniach budú splnené najneskôr v stanovených termínoch.

 

"Zlepšovanie podnikateľského prostredia je kontinuálny proces a zamestnávatelia očakávajú pokračovanie v reformnom snažení súčasnej vlády, na ktorom sú pripravení spolupracovať," dodal únia.reklama


Zdroj: TASR/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok