Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2021Ľuboslav
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Oswald Chambers
Oswald Chambers
28.06.2021 07:28 Zaujímavosti
Zápal slepého čreva sa mu stal osudným, ale jeho práca ostala nesmrteľná
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.06.2021 07:28 Zaujímavosti

Zápal slepého čreva sa mu stal osudným, ale jeho práca ostala nesmrteľnáNikto nechce žiť len tak s prázdnou mysľou a nijakými očakávaniami. Väčšina by rada prežila príbeh hodný uchovania naprieč generáciami, ale nakoniec je človek vďačný aj za to, ak si pre seba uchmatne aspoň kúsok šťastia. V tom, ako ostať nesmrteľný, je isté tajomstvo a muž, ktorý mal výsadu byť nezabudnuteľný, ho poznal.


Kalendár práve ohlásil rok 1908, keď sa pre Biddy Chambersovú všetko zmenilo. Spoznala muža, s ktorým si vedela predstaviť dlhočiznú budúcnosť, trebárs aj takú, čo by trvala naveky.

 

 

K presvedčeniu, že v ňom má povestnú spriaznenú dušu, ju neviedla len akási rýchlo prchajúca príťažlivosť, ale absolútna istota, že si rozumejú a vábi ich aj spoločný cieľ. Obaja sa odhodlali slúžiť Bohu, Jeho vyvýšili na pozíciu kráľa a podriadili mu sny, nádeje a celučičkú vieru. O dva roky neskôr si sľub potvrdili aj sobášom a začalo sa veľké dobrodružstvo v Londýne.

 

Škola
Túžba bola jasná - chceli si založiť Biblickú školu a zo všetkých síl ju doviesť k čo najväčšej návštevnosti a obľúbenosti. Dobre vedeli, že na to, aby sa čosi také podarilo, nestačí len fantázia plná predstáv, ale je nutné zohnať útulný a veľkosťou primeraný dom. Prvý krok teda doviedli do úspechu a najskôr len poskytovali ubytovanie jednak misionárom na dovolenke, a jednak za vzdelaním sa ženúcim študentom. Biddy využila skutočnosť, že vynikala v rýchlopise a manželove prednášky ochotne vyťukávala na hlučnom stroji, aby sa z poznámok vytvorili kvalitné korešpondenčné kurzy.

 

V Egypte

Na svet doľahla rana v podobe prvej svetovej vojny. Ľudstvo sa zbláznilo, zomieralo sa a trpelo biedou. Ona ako verná a úctivá manželka, nasledovala muža až do Egypta, kde sa na Boží pokyn podujal pomáhať s nadelenými schopnosťami a danosťami. Pravdaže, v tom čase sa rodina už rozrástla, spoločnosť im robila aj dva a pol ročná dcéra. Ani pobyt na Blízkom východe nepokrivil spolužitie, naopak, spolupráca pokračovala. Kým on vyučoval ako vojnový kaplán, ona zapisovala, vyťukávala a starala sa o jeho i dcérkino blaho.

 

Vdova
Dokonalá súhra mohla pokračovať aj ďalšie desaťročia, ale Boh mal iný plán. Prečo to rozriešil takto, nevie nik, ale ani nepochopením okolností by sa dôvera v Neho nemala oslabiť. Biddy ovdovela, manžel zomrel na komplikácie spojené so zápalom slepého čreva a z dvojitého sna bol odrazu iba jeden osamelý.

 

Smutná a trúchliaca sa vrátila do Londýna, aby si zodpovedala čoraz hlasnejšiu otázku. Čo si má počať a a má či nemá pochovať dávno zosnované nádeje? Napokon sa nevzdala, hoci by jej ani jeden človiečik nezazlieval, ak by sa otočila budovanému dielu chrbtom a úplne zmenila smer cesty.
Z prednášok, ktoré jej manžel kedysi s vášňou vravieval, stvorila brožúrku a v roku 1927 vyšla aj v knižnej verzii pod názvom My Utmost for His Highest.

 

Jeho slová mali a dodnes majú ohromujúco veľký vplyv, veď zakladatelia anonymných alkoholikov venovali úvod každého stretnutia predčítaniu z onej knihy a inšpiroval sa ňou aj George W. Bush. Oswald Chambers, muž, ktorý dávno žil a príliš skoro zomrel, odovzdal srdce tomu, kto je večný a veľkolepý, a najmä preto sa z jeho diela predalo 13 miliónov výtlačkov. Preložilo sa do 35 krajín a dá sa spoľahnúť na to, že posolstvo nikdy nezomrie.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  reprofoto YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok