Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. máj. 2021Žofia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda ČR Andrej Babiš
Predseda ČR Andrej Babiš
14.09.2019 07:54 Zahraničie
Zastavili stíhanie Babiša
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2019 07:54 Zahraničie

Zastavili stíhanie BabišaPRAHA - Pražské Mestské štátne zastupiteľstvo v piatok rozhodlo o zastavení trestného stíhania premiéra Andreja Babiša, ako aj ďalších obvinených v kauze Čapí hnízdo. Ide o Babišove rodinné sídlo, na ktoré mal premiér podľa žaloby zneužiť dotácie z eurofondov. Podľa piatkového rozhodnutia Mestského štátneho zastupiteľstva však k žiadnemu podvodu v tomto prípade nedošlo.


Šéf pražských žalobcov Martin Erazím toto rozhodnutie odôvodňuje tým, že Babišova farma podľa vyšetrovania "spĺňala definíciu malého a stredného podniku".

Práve pre malé a stredné podniky bola určená dotácia vo výške 50 miliónov eur, ktorú Čapí hnízdo v roku 2008 získalo. Žaloba sa pritom opierala o to, že v skutočnosti nešlo o malý a stredný podnik, pretože farma bola prostredníctvom Babiša a jeho rodinných príslušníkov prepojená na jeho firmu Agrofert. To však podľa Erazíma pri posudzovaní nehralo rolu, pretože "Agrofert a Farma Čapí hnízdo si vzájomne v podnikaní nekonkurovali ani nezjednocovali svoju činnosť na spoločnom trhu".