Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Kloktacie testy sa stanú v školách realitou
Kloktacie testy sa stanú v školách realitou
19.02.2021 08:02 Domov
Zatiaľ má záujem dodávať kloktacie testy do škôl deväť firiem
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2021 08:02 Domov

Zatiaľ má záujem dodávať kloktacie testy do škôl deväť firiemBRATISLAVA - Ministerstvo pripravuje vyhlásenie verejnej súťaže na dodanie kloktacích testov. Záujem už má 9 firiem.


Deväť spoločností má záujem predložiť ponuku na odber vzoriek kloktaním na zistenie prítomnosti ochorenia Covid-19 pre základné školy. Pre všetky kraje bola predložená viac ako jedna ponuka. Aby školy nezostali prázdne, deti budú musieť kloktať, aj to je realita.

 

 

Základné školy by podľa oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie potrebovali viac ako milión testovacích sád.

 Ministerstvo školstva priblížilo, že na základe skúseností z rokovacieho konania pripravuje vyhlásenie verejnej súťaže na dodanie kloktacích testov. Prihlásiť sa bude môcť akákoľvek spoločnosť zo Slovenska či inej krajiny Európskej únie, ktorá má dostatočné kapacity na dodanie a vyhodnotenie testov v aspoň jednom kraji.

Odborná komisia prijala v pondelok 8. februára päť ponúk na dodanie kloktacích testov od spoločností Cytopathos, Klinická Biochémia, Synlab, Unilabs Slovensko, Unipharma - 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Prešli štyrmi výberovými kolami.

 

„Predbežné vyhodnotenie ponúk potenciálne umožňuje uzavrieť zmluvy so štyrmi uchádzačmi na možnosť objednať testy a ich vyhodnotenie v ôsmich krajoch,“ zhrnulo ministerstvo. Pri možnosti obstarania 1 020 000 testov spolu s ich vyhodnotením by maximálne náklady na základe predbežne vyhodnotených najvýhodnejších ponúk predstavovali takmer 21 miliónov eur.


Testovanie v školách kloktaním bolo schválené v stredu 13. januára. Celkové náklady boli vyčíslené na sumu viac ako 22,4 milióna eur. Toto testovanie by sa malo týkať iba žiakov druhého stupňa a učiteľov základných škôl. Na jedno kolo pretestovania je potrebných približne 440-tisíc súprav, čo znamená, že na tri kolá 1 020 000 testovacích kitov.

 

Podobný článok: Matovič bude zisťovať prečo nie sú nakúpené testy na testovanie detíreklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok