Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. júl. 2020Amália
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
08.07.2011 10:12 Zaujímavosti
Zber elektroodpadu je potrebné zjednodušiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.07.2011 10:12 Zaujímavosti

Zber elektroodpadu je potrebné zjednodušiť
Ministerstvo životného prostredia pripravuje na začiatok školského roka štandardizované podmienky pre zber vybraných drobných elektrospotrebičov a mobilných telefónov v priestoroch škôl, nemocníc, obecných úradov či zoologických záhrad. Environrezort chce prostredníctvom mobilných zberných nádob v priestoroch verejných úradov a na školách zjednodušiť jeho zber a priblížiť ho tak občanom a študentom od začiatku nového školského roka.
      "Ak budú technické podmienky vyhovujúce a vo verejných priestoroch sa nevytvorí nebezpečenstvo úrazu, zjednodušíme systém zberu elektroodpadu tak, aby bol čo najbližšie k občanom. Verím, že do takéhoto zberu elektrospotrebičov sa zapojí všetkých 17 kolektívnych organizácií," povedal minister József Nagy a dodal: "Pre ľudí je predsa lepšie a komfortnejšie, keď nemusia navštíviť zberný dvor alebo čakať, kým sa v mieste ich bydliska objaví mobilný zber drobného elektroodpadu."
      Práve mobilným zberom malých domácich spotrebičov nespadajúcich do kategórie nebezpečný odpad, chce ministerstvo podporiť aj osvetovú činnosť. "Je potrebné učiť deti triediť odpad a odovzdávať nepotrebné veci na miestach na to určených výchovou už od útleho detstva," pripomenul minister.
      V súčasnej dobe majú občania možnosť zbaviť sa svojich opotrebovaných elektrospotrebičov tromi spôsobmi: odovzdaním starého elektrospotrebiča pri kúpe nového v predajni, odovzdaním elektrospotrebiča v zberných dvoroch obce alebo prostredníctvom mobilných zberov elektroodpadu.
Informácie pre TASR poskytla Beatrice Hudáková z Odboru komunikácie MŽP.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok