Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. jún. 2020Xénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.06.2017 12:07 Domov
Zbierka Hodina deťom podporí tento rok 15-tisíc detí z celého Slovenska
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2017 12:07 Domov

Zbierka Hodina deťom podporí tento rok 15-tisíc detí z celého SlovenskaBRATISLAVA - Viac ako 170-tisíc eur pre deti a mladých ľudí sa podarilo vyzbierať počas 18. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom. Ako v tlačovom vyhlásení informovala Nadácia pre deti Slovenska, ktorá zbierku organizuje, financie tentokrát pomôžu viac ako pätnástim tisícom detí na celom Slovensku.


Do grantovej výzvy sa v 18. ročníku zbierky prihlásilo 121 organizácií pracujúcich s deťmi a mladými ľuďmi do 30 rokov. Komisia vybrala najlepších 50 projektov, ktoré nadácia podporí. Z nich najviac je zameraných na zdravotnú starostlivosť, sociálne služby, šport a vzdelávanie. Prostredníctvom podporených projektov sa Nadácia snaží reagovať na aktuálne potreby a problémy detí a mládeže, ktoré zaradila do štyroch programových oblastí - Dieťa a jeho starosti, Dieťa a jeho radosti, Dieťa a škola, Dieťa a jeho komunita.

„Je pre nás nesmierne dôležité podporovať deti a mladých ľudí bez ohľadu na to, z akého sociálneho prostredia pochádzajú, aký je ich pôvod či zdravotný stav. Sme tu jednoducho pre všetky deti, ktoré potrebujú pomoc a podporu pri rozvíjaní svojho individuálneho potenciálu, pre deti ktoré sa ocitli v ťažkých životných situáciách či potrebujú priestor pre aktívne trávenie voľného času bez toho, aby ostali odkázané samy na seba niekde na ulici,“ uviedla Lucia Jakubíková, manažérka Hodiny deťom. Nezávislá komisia sa podľa nej snažila vybrať projekty zabezpečujúce kontinuitu poskytovanej pomoci, ako aj projekty inovatívne či prinášajúce na Slovensko nové nápady a metodiky práce s deťmi.

Pri výbere projektov brala Nadácia pre deti Slovenska do úvahy reálnu situáciu a potreby regiónov, aby bola pomoc efektívna a zmysluplná. Pri rozdeľovaní financií využíva princíp regionálnej solidarity na základe počtu obyvateľov v daných regiónoch. Podporu tak získalo 13 projektov zo stredného Slovenska, 15 projektov z východného a 22 zo západného Slovenska.

 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok