Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.06.2017 12:21 Ekonomika
Združenie Zdravita nepodpísalo dodatky k zmluvám s VšZP
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.06.2017 12:21 Ekonomika

Združenie Zdravita nepodpísalo dodatky k zmluvám s VšZPBRATISLAVA - Lekárske združenie Zdravita nepodpísalo dodatky k zmluvám o poskytovaní zdravotnej starostlivosti so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) za viac ako 2 tisíc poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom v piatok generálny riaditeľa Zdravita, o.z. Marián Šóth.


Ako vysvetlil v stanovisku, dôvodom je to, že napriek dohode o zmluvných podmienkach a odsúhlaseniu vzorových dodatkov, boli zo strany VŠZP zástupcom Zdravita o.z. na podpis predložené dodatky, ktoré v niektorých prípadoch nezodpovedali dohodnutému obsahu. "Takýto postup považujeme za neprijateľný a sme toho názoru, že pokiaľ je niečo dohodnuté, treba to rešpektovať. Ide o principiálnu záležitosť," poznamenal.

Šóth skonštatoval, že dodatky boli pripravení podpísať, napriek tomu, že neriešia akútnu potrebu zlepšenia podmienok ambulantných poskytovateľov. "Vychádzali sme tiež z názorov našich členov vyjadrené v nami zaslaných dotazníkoch, ktorí pred nepodpísaním zmlúv a nezmluvným vzťahom preferujú iné právne formy riešenia nepriaznivej situácie v ambulantnom sektore," dodal.

Generálny riaditeľ považuje situáciu ambulantného sektora za alarmujúcu a optimizmus neprinášajú podľa neho ani informácie o plánovanom navýšení zdrojov do segmentu zdravotníctva prostredníctvom zvýšenej sadzby odvodov za poistencov štátu.

 

"Z materiálov, ktoré prerokovávala vláda je zrejmé, že tieto dodatočné zdroje majú byť smerované mimo ambulantných poskytovateľov, a to na financovanie zákonných nárokov lekárov a sestier a na zastavenie rastu zadlžovania. Nutné je povedať, že súkromní ambulantní lekári k zadlžovaniu neprispeli a neprispievajú a nemajú výšku platu zaručenú zákonom. Naopak, často pracujú bez ohľadu na zmluvný limit poisťovne, teda časť ich práce nie je vôbec zaplatená," upozornil Šóth.

Zdravita intenzívne pracuje na vytvorení konceptu, ktorý právnym spôsobom bude riešiť neudržateľnú situáciu ambulantných poskytovateľov. Cieľom je, pokiaľ sa situácia nezlepší, predstaviť tento koncept na jeseň tohto roku, uzavrel Šóth.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok