Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Násyp pri bratislavských Jarovciach zhotoviteľ obchvatu D4 v krátkom čase opraví
Násyp pri bratislavských Jarovciach zhotoviteľ obchvatu D4 v krátkom čase opraví
06.10.2020 07:10 Domov
Zhotoviteľ D4R7 opraví sporný násyp v Jarovciach, ktorý obsahuje azbest
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2020 07:10 Domov

Zhotoviteľ D4R7 opraví sporný násyp v Jarovciach, ktorý obsahuje azbestBRATISLAVA - Násyp pri bratislavských Jarovciach zhotoviteľ obchvatu D4 opraví tak, aby bol bezpečný a ekologický.


Prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy a výstavby Andrej Doležal informoval, že spoločnosť D4R7 Construction rezortu dodala plán sanačných opatrení pre stavebnú časť predmetného úseku diaľnice. "Verím, že kvalitnú stavbu odovzdáme do užívania motoristom čo najskôr," napísal Doležal.

 

 

Zhotoviteľ chce stavbu odovzdať čo najskôr

Spoločnosť D4R7 predstavila plán sanácie aj pre najkritickejšiu časť diaľničného úseku. Nezávislé analýzy a posúdenia Slovenskou technickou univerzitou preukázali nesúlad požadovaných stavebno-technických vlastností stavebného materiálu s platnou technickou normou pre výstavbu cestných komunikácií.

Zhotoviteľ ubezpečil ministerstvo dopravy a výstavby, že je jeho prioritou dokončiť rozostavaný násyp diaľnice D4 v čo najkratšom čase, aby sa vyhli degradácii na základe vplyvov počasia a iných okolností a zároveň nezaznamenali neprimeraný časový sklz výstavby.

 


V násype sa našiel azbest
D4R7 Construction ako hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v okolí Bratislavy, ešte v júni potvrdila eróziu násypu pri Jarovciach následkom silného dažďa.

 

Práce na tomto úseku boli pozastavené. Spoločnosť informovala o opravení násypu po dokončení. Stavebné práce na časti D4 pri Jarovciach sú pozastavené od minulého roka, a to do rozhodnutia, čo bude s násypom, kde použili sporný materiál vrátane azbestu.

 

Španielsky zhotoviteľ sa následne dohodol s rezortom dopravy a Národnou diaľničnou spoločnosťou na podrobnom postupe a opatreniach pri úprave násypu. Ide o úsek D4 v dĺžke 1,3 kilometra.

 

 

Stabili násypu

Dôvodom pochybností bol použitý materiál a stabilita násypu. Minister dopravy ešte v priebehu apríla informoval, že stavba sporného násypu na D4 obsahuje nepovolený odpad, pričom malo byť použité kvalitné kamenivo z lomu.

 

Viacerí odborníci sa zhodli, že koncentrácia azbezstu použitého v násype nie je zdraviu škodlivá a ani ohrozuje životné prostredie. Za najväčší problém však označili nevyhovujúce statické skúšky únosnosti násypu.

 

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  D4R7Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok