Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2020Vladislav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka Slovenského hnutia špeciálnych olympiád Eva Lysičanová
Prezidentka Slovenského hnutia špeciálnych olympiád Eva Lysičanová
29.01.2018 11:30 Domov
Žiaci s mentálnym postihnutím sa budú môcť zúčastniť na športových olympiádach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.01.2018 11:30 Domov

Žiaci s mentálnym postihnutím sa budú môcť zúčastniť na športových olympiádachBRATISLAVA - Deti s mentálnym postihnutím sa môžu počas školského roka zúčastniť na špeciálnych športových olympiádach. Cieľom podujatia je, aby okrem zdravých detí i tie s mentálnym postihnutím športovali, zabávali sa a pri tom sa aj spoznávali.


Do programu sa dá zapojiť na rôznych úrovniach, či už v rámci rodiny, komunity, alebo školy. Cvičiaci program učí základné športové zručnosti, ako je beh, kopanie a hádzanie. "Šport je podľa nás najlepšia a najkrajšia forma inklúzie, lebo chuť víťaziť máme všetci rovnakú. Program Mladí športovci preto pomáha deťom s mentálnym postihnutím, aby získali sebavedomie a našli si cestu k pohybovým aktivitám," povedala prezidentka Špeciálnych olympiád Slovensko Eva Lysičanová.

 

V praxi to znamená, že deti sa zoznamujú s rôznymi cvikmi, môžu sa spoločne hrať, dozvedieť sa o sebe, ale aj o druhých. "Cviky sú prispôsobené na základe dlhoročných medzinárodných skúseností. Deti cvičením odhalia, aké majú predispozície, v čom sa im darí a to im pomôže nájsť si vhodný šport, ktorému by sa mohli venovať v budúcnosti," doplnila Lysičanová.

 

Prostredníctvom príučky aktivít sa do programu v tomto školskom roku zapojili žiaci deviatich špeciálnych a základných škôl na Slovensku – v Bytči, Dubnici nad Váhom, Nitre, Považskej Bystrici, Pezinku, Púchove, Rožňave, Starej Ľubovni a Šamoríne.

 

"Všetko, čo našim žiakom prináša radosť a čo dokáže rozvíjať ich schopnosti vítame. Je to dôležité pre ich ďalší život a rozvoj. Pre deti s mentálnym postihnutím je veľkým prínosom, ak majú motorické aktivity, lebo keď vyrastú, budú schopnejšie zvládať oveľa náročnejšie úlohy," povedala zástupkyňa riaditeľky Spojenej školy Pezinok Romana Miškovská s tým, že šport je výnimočný v tom, že okrem toho, že spája i búra bariéry.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok