Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2022Timotej
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
V tvojej koži je fascinujúci príbeh, ktorý poteší tak toho, ktorý hľadá napätie, ako aj niekoho, kto má rád hlbšie posolstvo.
V tvojej koži je fascinujúci príbeh, ktorý poteší tak toho, ktorý hľadá napätie, ako aj niekoho, kto má rád hlbšie posolstvo.
19.03.2021 07:08 Kultúra
Zistila, že sa za ňu roky vydáva iná žena
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2021 07:08 Kultúra

Zistila, že sa za ňu roky vydáva iná žena



Audrey je mladá a pôvabná vdova. Chýba jej manžel, nemá domov a zdá sa, že všetko, čomu v minulosti verila, je lož.


Možno by sa vzdala a celkom prepadla zúfalstvu, keby nebol niekto, kto je na nej závislý. Má syna, príliš maličkého na to, aby ho vystavila bolesti, ktorá pramení z prázdnoty.


Šokujúce prekvapenie
Musela sa rozhodnúť rýchlo, zbalila si majetok a odcestovala do inej krajiny. Nádejala sa, že rodina jej nebohého manžela, s ktorou sa nikdy nestretla, jej poskytne útočisko. Avšak len čo vkročila do neznámeho domu, objavilo sa šokujúce prekvapenie. Jej miesto zaujala iná žena, ktorá už niekoľko rokov predstiera, že je ňou. A ako keby toho prehlbujúceho sa nešťastia nebolo dosť, votrelkyňa vystupujúca pod jej menom, nie je nik iný ako jej kedysi  najlepšia priateľka Eve. Čo sa stalo a prečo odrazu toľký zmätok?


Nuž odpoveď má v rukách iba vynikajúca spisovateľka Lynn Austin, ktorá v prepracovanom románe V tvojej koži, zahrá čitateľovi na dušu a rozbúcha mu srdce pod ťarchou neustále sa meniacich emócií.

 

 

Samé protiklady
Dej románu je zasadený do minulosti, píše sa rok 1950. Svet síce už päť rokov odpočíval po páde Hitlera a jeho šialeného zámeru, napriek tomu sa ešte celkom nespamätal.


Bieda je vidieť všade, najhoršie sa ale vojnová tragédia podpísala na ľudské vnútro.
Aj Audrey je zdrvená, kedysi bola niekým. Mala aristokratický pôvod a rodičov, ktorí jej síce lásku neprejavovali, ale aspoň o prepych núdza nebola. Je krásna, ale skrýva strach a nedostatok odvahy jej vždy bránil v úplnom a slobodnom žití.
Eve bola odjakživa jej protipól. Pracovala ako slúžka, čo znamená, že materiálne zabezpečenie jej chýbalo. Avšak nikdy nebola ochudobnená o lásku. Ona vedela, ako si získať srdce, ako hovoriť tak, aby zvyšok sveta počúval.

 

Audrey jej ticho závidela, rada by bola ňou. Nikdy by jej nenapadlo, že aj Eve nie je dobrá vlastná koža a že by sa rada ocitla na jej mieste.

 

 

Odpoveď je v minulosti
Ako to napokon dopadne a na koho stranu sa prikloní pravda, odkryje aj pohľad do minulosti.
Kapitola za kapitolou ubieha a čítajúci dychtivo počúva nielen rozhovor medzi rivalkami po odhalení klamstva, ale spoznáva aj vojnový zápas, ochutná bolesť zo zlomeného srdca a zúfalú túžbu po rodine.
Odsúdiť nebude koho, veď aj Eve je len chybujúci a zle sa rozhodujúci človek.
V tvojej koži je fascinujúci príbeh, ktorý poteší tak toho, ktorý hľadá napätie, ako aj niekoho, kto má rád hlbšie posolstvo.



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok