Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.01.2018 10:00 Ekonomika
Životnosť vecí kúpených na úver by mala presiahnuť dobu splácania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2018 10:00 Ekonomika

Životnosť vecí kúpených na úver by mala presiahnuť dobu splácaniaBRATISLAVA - Začiatok roka môže priniesť mnohým domácnostiam finančné komplikácie.


Po Vianociach, ktoré bývajú obvykle jednou z najnákladnejších častí roka, sú rodinné rozpočty často vyčerpané. Ak sa do toho objavia neočakávané výdavky, prichádza problém, z čoho ich zaplatiť. Preto pri braní úveru treba postupovať zodpovedne.

 

"Prvým krokom je zodpovedať si otázku, na aký účel potrebujete peniaze a na základe toho si vybrať najvhodnejší typ pôžičky. Na trhu je veľké množstvo spoločností s rôznymi ponukami. Dajte prednosť známejším spoločnostiam a radšej vynechajte podozrivé firmy, ktoré sa môžu tváriť ako najviac priateľské a ústretové. Často totiž ľudí lákajú na to, že klientov nepreverujú a ponúkajú peniaze aj takým, ktorí nemajú vôbec žiadny príjem a splácanie úveru je tak pre nich neriešiteľným problémom," radí analytik spotrebiteľského financovania spoločnosti Home Credit Roman Müller.

 

Podľa neho každá solídna úverová spoločnosť a banka uchádzača o úver preverí, aby zistila, či je vôbec schopný požičané peniaze splácať. Pri úvere je dobré riadiť sa zásadou, že životnosť vecí by mala presiahnuť dobu splácania pôžičky. Vhodné je tiež vybrať si len z ponuky bezpečných a preverených spoločností, ideálne takých, ktoré sú pod kontrolou Národnej banky Slovenska. "Vyžiadajte si od viacerých takýchto spoločností konkrétne ponuky pre vaše potreby a doma si ich v pokoji poriadne porovnajte. Nikdy sa nezamerajte len na prvú, hoci aj lákavú ponuku, ktorú objavíte. V iných spoločnostiach môžete dostať omnoho výhodnejšie podmienky a v konečnom dôsledku ušetriť nemalé finančné prostriedky do budúcnosti," zdôrazňuje Müller.

 

Pred samotným podpísaním zmluvy o úvere by záujemca o úver nemal mať žiadne nezodpovedané otázky či pochybnosti. Má právo si zobrať návrh zmluvy domov na preštudovanie. "Je vždy lepšie si celý text najskôr prejsť s rodinou alebo známym či susedom, ktorý tomu viac rozumie. Nikdy sa tiež nenechajte odradiť rozsahom zmluvy alebo malými písmenami. Kým si nie ste úplne istý tým, čo zmluva obsahuje, nepodpisujte ju a radšej sa opýtajte v spoločnosti, kde sa zaujímate o úver, ešte raz. Pôžička je záväzok a je nutné si ju brať s rozvahou, nie pod tlakom alebo v časovej tiesni," uzatvára Müller.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok