Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2021Alojzia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vysielanie očkovacej lotérie.
Vysielanie očkovacej lotérie.
23.09.2021 15:16 Koronavirus
VIDEO: Dostane Zuzana 400 000 eur? Zmenili podmienky očkovacej lotérie
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.09.2021 15:16 Koronavirus

VIDEO: Dostane Zuzana 400 000 eur? Zmenili podmienky očkovacej lotérieBRATISLAVA - Novela zákona sa zaoberá sprostredkovateľským bonusom, podmienkami po podaní ďalšej dávky vakcíny či technickými chybami, ktoré môžu nastať počas vysielania súťaže.


Vláda predĺžila novelou zákona možnosť získať sprostredkovateľský bonus v rámci očkovacej lotérie, a to až do konca tohto roka. Súčasne schválila návrh, aby sa parlament novelou zákona zaoberal v skrátenom legislatívnom konaní.

 S cieľom ďalej podporovať očkovanie proti COVID-19 predĺžili lehotu, počas ktorej musí byť človek zaočkovaný, ak chce získať identifikátor, na základe ktorého môžu sprostredkovateľovi očkovania vyplatiť sprostredkovateľský bonus. Túto lehotu predĺžili do konca roka 2021.

 

Prečítajte si tiež: Našli zdravotníkov, ktorí zverejnili Macronov COVID pas

V zákone ďalej upravujú situáciu, keď osoba dostane tretiu dávku vakcíny, respektíve druhú dávku vakcíny pri jednodávkovej vakcíne. Po novom takejto osobe umožnia, aby sa zaregistrovala a zúčastnila na súťaži o očkovaciu prémiu samostatne aj za toto dodatočné očkovanie.

 

Náhradná prémia 

Novela takisto zavádza inštitút náhradnej očkovacej prémie v prípade, ak po žrebovaní nastane okolnosť, ktorá je najmä technického charakteru. Tá môže vzniknúť na strane vysielateľa, prevádzkovateľa retransmisie alebo podniku poskytujúceho elektronické komunikačné služby a má povahu takzvanej “vyššej moci“, v dôsledku ktorej dôjde k nesplneniu podmienok vzniku nároku na očkovaciu prémiu v zmysle štatútu.

 

 

Pod pojmom  vyššia moc sa rozumie mimoriadna, nepredvídaná, neodvrátiteľná a nezavinená udalosť, ktorá spôsobí, že nevznikol nárok na výhru v zmysle štatútu súťaže o očkovaciu prémiu a ktorej nebolo možné zabrániť bežnou opatrnosťou, obozretnosťou a starostlivosťou. 

 

Prípad Zuzany 

 

Typickým príkladom je prípad pani Zuzany z Prešova, ktorá prišla o výhru 400 000 eur. Dôvodom bolo, že pozerala priamy prenos súťaže cez internet a nie v televízii. Online vysielanie má niekoľkosekundové meškanie, a preto z pohľadu priameho prenosu v televízii nestihla povedať správne heslo do časového limitu 20 sekúnd. V online priestore to však stihla, ale výhru nezískalareklama


Zdroj: Netky Lukáš Dedík

Foto:  reprofoto YouTube, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok