Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2020Ľuboslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
01.10.2012 13:57 Zaujímavosti
ZMOS sa teší, že Trnava sa vracia do jeho radov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.10.2012 13:57 Zaujímavosti

ZMOS sa teší, že Trnava sa vracia do jeho radovZMOS sa teší, že Trnava sa vracia do jeho radov - Zaujímavosti Po siedmich rokoch sa do členskej základne Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) vracia mesto Trnava. Pre nasledujúci kalendárny rok plánuje zaplatiť členský poplatok a začleniť sa do štrukt


Po siedmich rokoch sa do členskej základne Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) vracia mesto Trnava. Pre nasledujúci kalendárny rok plánuje zaplatiť členský poplatok a začleniť sa do štruktúr organizácie. Samospráva Trnavy rozhodla, že to opäť má zmysel. 

Dôvodom pozastavenia členstva pre rok 2005 totiž bolo, že mesto nevidelo dostatočné presadzovanie záujmov väčších miest orgánmi ZMOS v legislatívnej oblasti. Teraz, po zakotvenom striedaní zástupcov miest a obcí na predsedníckom poste ZMOS, Trnava vidí väčší priestor na presadzovanie vlastných záujmov i mestských sídiel. „Je dôležité, aby samosprávy postupovali spoločne. Preto trnavskí poslanci návrh odobrili,“ povedal dnes pre TASR hovorca Trnavy Pavol Tomašovič.

Predseda ZMOS, primátor Nitry Jozef Dvonč rozhodnutie Trnavy víta. Povedal, že je to veľmi pozitívna informácia. „Najmä po tom, ako sa do našich radov pred krátkym časom vrátil Trenčín,“ uviedol pre TASR. Z krajských miest tak mimo združenia zostáva už iba Bratislava, ktorá má o tom znovu rokovať v októbri. Dvonč dodal, že o prinavrátenie Trnavy sa ZMOS dlhodobo usiloval, členstvo Trnavy bude užitočné aj v rámci komory miest pri ZMOSe a tiež sa počíta s využitím skúseností jej zástupcov v orgánoch.

Trnava aj po vystúpení zo ZMOSu zostala členom Združenia miest a obcí regiónu Jaslovské Bohunice, je zakladajúcim členom Únie miest Slovenska. Tiež je v Združení historických miest a obcí SR, združení Palárikovou cestou a v Centrope, ktoré presadzuje multilaterálnu spoluprácu stredoeurópskeho regiónu. Primátor Trnavy zastupuje mesto v združení primátorov krajských miest K8. Do všetkých zoskupení platí Trnava členský príspevok. 

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok