Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2021
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vzducholoď Hindenburg
Vzducholoď Hindenburg
16.11.2019 12:14 Zahraničie
Zomrel posledný preživší tragédie vzducholode Hindenburg
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.11.2019 12:14 Zahraničie

Zomrel posledný preživší tragédie vzducholode HindenburgCONCORD - Vo veku 90 rokov zomrel Werner Gustav Doehner, posledný preživší katastrofy vzducholode Hindenburg.


Doehner, ktorý utrpel vážne popáleniny na tvári, rukách a nohách, kým sa jeho mame podarilo jeho i brata vyhodiť von z horiacej vzducholode, bol posledným zo 62 pasažierov a členov posádky, ktorí prežili tragédiu zo 6. mája 1937. Požiar zabil jeho otca, sestru a ďalších 34 ľudí. On sám mal v čase tragédie len osem rokov.

Werner Doehner podľa jeho syna Bernieho o havárii nerozprával. Pred blížiacim sa 80. výročím však agentúre AP v roku 2017 povedal, že na palube vzducholode, ktorá smerovala na letisko Lakehurst v New Jersey, bol spolu s rodičmi, starším bratom a sestrou. Otca vraj naposledy videl, keď sa vybral do kabíny po tom, ako urobil z jedálne niekoľko fotografií letiska. "Zrazu horel vzduch," spomínal.