Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
V Taliansku zomrelo 10-ročné dievča kvôli TikTok výzve
V Taliansku zomrelo 10-ročné dievča kvôli TikTok výzve
25.01.2021 20:52 Zahraničie
Zomrelo 10-ročné dievčatko, kvôli nebezpečnej výzve na TikToku. Rodičia chránte svoje deti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2021 20:52 Zahraničie

Zomrelo 10-ročné dievčatko, kvôli nebezpečnej výzve na TikToku. Rodičia chránte svoje detiMalé dievča zomrelo, kvôli pokusu natočiť nebezpečnú výzvu z TikToku. Šlo o tzv. „blackout výzvu", kde sa používatelia aplikácie natáčajú priškrtení opaskom.


Desať ročné dievčatko z mesta Palermo zomrelo v nemocnici po tom, čo ho v stredu objavila jej päťročná sestra v kúpeľni so svojím mobilným telefónom, ktorý zaistila polícia. Zomrelo kvôli sociálnej sieti TikTok. Zúčastnilo sa „blackout výzvy"v rámci ktorej sa škrtila opaskom a natáčala sa na mobil. Taliansko dočasne zablokovalo prístup na TikTok používateľom, ktorých vek nie je možné preukázať.

 

 

Odborníci varovali pred nebezpečenstvom výzvy, pri ktorej je výsledkom vysoká hladina kyslíka v mozgu. Rodičia dievčaťa pre noviny La Repubblica povedali, že mladšia dcéra im vysvetlila, že jej sestra „hrala zatemnenie“. "Nič sme nevedeli," povedal otec dievčaťa novinám. "Nevedeli sme, že sa zúčastňuje tejto hry. Vedeli sme, že (naša dcéra) chodí na TikTok na tance, pozerať videá. Ako by som si mohol predstaviť toto zverstvo? “ dodal jej otec podľa webu The Guardian.

 

TikTok vyšetruje i videá propagujúce hlad a anorexiu. Talianska agentúra na ochranu údajov podala v decembri na TikTok žalobu, v ktorej uviedla, že „nevenuje dostatočnú pozornosť ochrane maloletých“, a kritizuje ľahkosť, s akou sa veľmi malé deti môžu dostať do aplikácie.

 

 

Je veľmi dôležité vedieť o aký obsah na sociálnych sieťach sa zaujímajú naše deti a kontrolovať, či sa nezapájajú do nezmyselných a zbytočné nebezpečných výziev, pretože niekedy ide doslova o život. TikTok neakceptuje prihlásenie detí mladších ako 13 rokov, kto iný, než rodičia by to mal skontrolovať?

 

Darmo vydá vláda nariadenie, či začne stíhanie voči sociálnej sieti. Rodičia by mali byť medzi prvými, kto bude deti chrániť. Možno by sme občas mohli zvážiť, či je nutné aby boli deti  aktívne na rôznych sociálnych sieťach. Hoci je to moderné a doba je plná technických vymožeností, návrat ku knihe, či iným zaujímavým aktivitám by ich možno ochránil.

 

 

 

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok