Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
20.10.2010 07:20 Zaujímavosti
Zs. Simon: Na čistenie hydromelioračných kanálov pôjdu 4 milióny eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2010 07:20 Zaujímavosti

Zs. Simon: Na čistenie hydromelioračných kanálov pôjdu 4 milióny eur
V Nitrianskom aj Trnavskom samosprávnom kraji sú už 20 rokov zanedbané hydromelioračné kanále. Konštatovali to na dnešnom rokovaní primátori a starostovia miest a obcí oboch krajov. O vážnosti problému svedčí situácia v máji a júni tohto roka, keď vo viacerých obciach a mestách ľudia zápasili s povodňami.
"Hydromeliorácie, š. p., má už k dispozícii 131.000 eur. Na kanáloch, ktoré boli najviac poškodené počas májových a júnových povodní, sa realizuje ich čistenie. V rámci Operačného programu ŽP vláda použije na čistenie hydromelioračných kanálov 4.000.000 eur. Musíme zhodnotiť, ktoré úseky budú mať prioritu, ktoré kanále najviac ohrozujú občanov," povedal minister pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Zsolt Simon, ktorý sa zúčastnil na rokovaní.
Simon predpokladá, že po vyčistení budú v budúcom období škody menšie. "V mnohých prípadoch sa stalo, že odvodňovacie kanále pôsobili kontraproduktívne a priniesli vodu do obce, namiesto toho aby ju odviedli," konštatoval minister a dodal, že celý proces vníma ako začiatok riešenia problému. "Naša vláda hneď po svojom nástupe deklarovala, že eviduje tento problém a chce ho riešiť. Vyčlenila na to aj finančné prostriedky. S celým problémom sa musíme zaoberať komplexne. Nestačí len vyčistiť odvodňovacie kanále, ale zároveň je nutné riešiť problémy drobných a väčších tokov, riešiť ich správu, veď voda musí niekam aj odtiecť," zdôraznil.
Objednávateľom a obstarávateľom bude š.p. Hydromeliorácie, ktorý zamestná aj ďalších 250 pracovníkov z radov dlhodobo nezamestnaných. Čistenie budeme každý rok opakovať. Najviac poškodené kanále boli na východe Slovenska, preto sa začala práca v tomto regióne. Tento rok budeme čistiť vytypované kanále a v budúcom roku plánujeme vypísať výzvu na odstránenie nedostatkov, dodal minister.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok