Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2021Demeter
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
25.03.2021 11:16 Domov
Zuzana Čaputová dnes prijala demisiu Branislava Gröhlinga a Ivana Korčoka. Obom poďakovala za vykonanú prácu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.03.2021 11:16 Domov

Zuzana Čaputová dnes prijala demisiu Branislava Gröhlinga a Ivana Korčoka. Obom poďakovala za vykonanú prácuSLOVENSKO - Ďalší dvaja ministri dnes podali demisiu. Prezidentka za nich vymenovala náhrady, a poďakovala za ich doterajšiu prácu.


Ivan Korčok dnes predstúpil pred prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby podal demisiu. Zuzana Čaputová jeho demisiu prijala. Korčok z jej rúk prijal dekrét o podaní demisie. Prezidentka určila ako dočasného ministra zahraničných vecí Jaroslava Naďa. Súčasne podal demisiu aj minister školstva Branislav Gröhling. Taktiež si prevzal dekrét o prijatí demisie, a následne bol za dočasného ministra školstva vymenovaný Eduard Heger.

 

 

"Chcem sa vám obom poďakovať za prácu, ktorú ste odviedli, ako členovia vlády, počas roku svojho pôsobenia. Bol to pre vás, tak ako aj pre každého občana republiky, mimoriadne náročný rok. Ďakujem vám za úsilie a námahu, ktorú ste pri vedení svojich rezortov vynaložili," poďakovala Zuzana Čaputová obom ministrom.

 

 

"Odchádzate od rozrobenej práce vôbec nie je ľahké rozhodnutie. Svioje demisie podávate nielen ako vyjadrenie individuálneho rozhodnutia, ale aj ako prejav stanoviska politickej strany, ktorá vás do vlády nominovala, a ktorá už dnešným dňom nemá v kabinete zastúpenie. Vaše rozhodnutie však plne rešpektujem, a želám vám veľa úspechov v ďalšom pôsobení!" dodala Zuzana Čaputová.

 

Ivanovi Korčokovi poďakovala za posilnenie snahy o jednotu v zahraničnopolitickom pôsobení. Podľa nej Korčok vierohodne prezentoval, že Slovensko patrí do spoločensva demokratických štátov, ktoré uznávajú spoločné hodnoty. "Oceňujem dôslednosť," podotkla. Naši partneri, vďaka Korčokovi, mohli považovať Slovensko za spoľahlivého partnera. "Latku výkonu ministerského mantdátu, ste svojou činnosťou, postavili skutočne vysoko," poznamenala Zuzana Čaputová.

 

Prečítajte si: Prezidentka opäť vyzvala na zlepšenie podmienok pre zdravotnícky personál. Vyjadrila sa aj k neutíchajúcej koaličnej kríze

 

Ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi taktiež poďakovala. Podotkla, že bol prvým ministrom školstva od vojny, počas ktorého pôsobenia, boli školy zatvorené. "Na takúto situáciu rezort nebol, ani nemohol byť pripravený. A preto je pochopiteľné, že sa prístupy a riešenia hladali za pochodu," povedala prezidentka. Vyzdvihla snahu ministerstva i učiteľov, aby školy napriek pandémii naďalej fungovali. Spomenula aj Covidový semafor. "Vážim si, že v pláne obnovy je ministerstvom školstva vypracovaný kvalitný dlhodobý reformný zámer na použitie 800 miliónov Eur," doplnila prezidentka. 

 

Vymenovaným dočasným ministrom zaželala veľa úspechov.reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITA/ Reprofoto RTVSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok