Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2021Henrieta
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
21.04.2021 09:01 Domov
Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť ozbrojených síl pomôcť, či riešiť krízové situácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.04.2021 09:01 Domov

Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť ozbrojených síl pomôcť, či riešiť krízové situácieBRATISLAVA - Napriek rozsiahlemu zapojeniu do asistenčných úloh pri riešení pandémie sa podarilo udržať operačnú pripravenosť Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť vojakov a vojačiek na riešenie rôznych krízových situácií.


Minister obrany Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Daniel Zmeko v utorok 20. apríla informovali prezidentku Zuzanu Čaputovú o pripravenosti Ozbrojených síl. Témami stretnutia, o ktoré Čaputová požiadala, bol boj proti ochoreniu COVID-19, plánované výcvikové aktivity OS SR, modernizácia armády, ale aj udalosti v Českej republike a napätie na ukrajinsko-ruskej hranici. Informovala o tom na sociálnej sieti.

 Po stretnutí hlava štátu zhodnotila, že pre ďalšie udržanie a postupné zvyšovanie pripravenosti OS SR je potrebné, aby prešli z plnenia asistenčných úloh do režimu prípravy a výcviku vrátane medzinárodných cvičení. Zároveň požiadala náčelníka generálneho štábu, aby odovzdal poďakovanie všetkým profesionálnym vojakom aj civilným zamestnancom OS SR za ich nasadenie v boji proti pandémii.

 "Oceňujem, že naši vojaci a vojačky neustále dokazujú svoju pripravenosť na riešenie rôznych krízových situácií a pomoci občanom. Môže však nastať situácia, keď Slovenská republika bude musieť čeliť komplexnejšej výzve, alebo viacerým krízam súčasne, a preto som na stretnutí otvorila otázku budovania väčšej pripravenosti Slovenskej republiky riešiť krízové situácie nevojenského charakteru aj bez ozbrojených síl,“ povedala prezidentka.

V súvislosti so situáciou v ČR sa Čaputová zaujímala o stav zabezpečenia muničných skladov. Od ministra obrany a náčelníka generálneho štábu dostala uistenie, že ich ochrane venuje armáda zvýšenú pozornosť. Na stretnutí sa zároveň zhodli, že narastanie vojenskej prítomnosti ruských vojsk na hranici s Ukrajinou je neštandardné a prispieva k nestabilite na Ukrajine aj v celom regióne.  "Obavy v ozbrojených silách vyvoláva nárast vojenskej prítomnosti ruských vojsk na ukrajinsko-ruských hraniciach. Všetci spolu sme sa zhodli, že takéto narastanie vojenskej prítomnosti na východnej hranici Ukrajiny je neštandardné a prispieva k nestabilite na Ukrajine aj v celom našom regióne. Pre nás je mimoriadne dôležité, aby bezpečnostné prostredie Ukrajiny bolo pokojné, stabilné a predpokladateľné," zakončila Zuzana Čaputová.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ Facebook

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok