Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. aug. 2022Elena
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.
13.07.2021 15:17 Domov
Zuzana Čaputová: Spolupráca oravských obcí môže byť inšpiráciou pre celé Slovensko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2021 15:17 Domov

Zuzana Čaputová: Spolupráca oravských obcí môže byť inšpiráciou pre celé SlovenskoORAVSKÁ POLHORA - Po stretnutí so starostami piatich hornooravských obcí v Oravskej Polhore prezidentka vyhlásila, že spolupráca oravských obcí na spoločných projektoch môže byť inšpiráciou pre celé Slovensko.


Zuzana Čaputová absolvovala dvojdňový výjazd na Orave, navštívila viacero obcí, mestá Dolný Kubín či Trstenú a v regionálnych výjazdoch mieni pokračovať aj naďalej. „Je to súčasť mojej práce od nástupu do prezidentskej funkcie. Covidový rok síce prerušil regionálne výjazdy, ale po tom, čo skončila druhá vlna pandémie, som už bola na južnom Slovensku, na východe Slovenska a teraz som sa prišla pozrieť na Oravu," povedala prezidentka.

 

 

Prečítajte si: AKTUALIZÁCIA: Martin Fecko sa vzdáva funkcie štátneho tajomníka agrorezortu

 

"Už prvý deň pracovnej cesty na Orave som stretla pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu. Pri rozhovoroch s nimi ma zaujímalo najmä ako sa im žije, čo dáva nádej, ale aj to, s akými problémami tu ľudia musia bojovať. Pre Oravu, ale aj pre celé Slovensko, je veľmi dôležitá rodina," napísala prezidentka na sociálnej sieti.

 

 

Všetci sa podľa nej zhodli aj na tom, že "najlepšou odpoveďou na sociálne problémy a chudobu rodín je dostatok dobre platenej práce". Nato je podľa prezidentky dôležité vytvárať a garantovať zdravé podnikateľské podmienky, pre tých, ktorí pracovné príležitosti vytvárajú. "Osobne som sa preto zaujímala o situáciu u jedného z najväčších zamestnávateľov na Orave Miba Sinter Slovakia a navštívila som aj modernú výrobu v spoločnosti MTS," dodala prezidentka.

 

Mohlo by vás zaujímať: Prezidentka Čaputová predostrela, čo je dôležité pre rozvoj vysokých škôl

 

Rokovala aj s primátormi oravských miest a obcí. Ktorí podľa nej bijú na poplach najmä ohľadne zlej dopravnej situácie. Rozprávali sa aj o situácii s odpadom, kde sa zhodli na tom, že chýba systémové riešenie, pretože vozenie odpadu cez pol republiky nedáva ekonomický ani ekologický zmysel. Zuzana Čaputová im prisľúbila, že bude v dialógu s príslušnými ministrami hlasom aj oravských miest a obcí.

 

 

Podľa nej oravské obce robia progresívne kroky v oblasti energetickej udržateľnosti a využívania obnoviteľných zdrojov. „Viaceré obce využívajú tepelné čerpadlá alebo biomasu na kúrenie, čím znižujú svoje náklady, ale zároveň je to veľmi ekologické riešenie. Môžu byť veľkou inšpiráciou pre ostatné mestá a obce na Slovensku. Zároveň sú inšpiráciou aj pre samotných občanov, ktorí pri stavbe svojich rodinných domov využívajú tepelné čerpadlá," podotkla Čaputová.

 

 

Prečítajte si: Korčok v otázke referenda podržal prezidentku. Jej rozhodnutie obrátiť sa na Ústavný súd, považuje za zodpovedné


Prezidentku podľa vlastných slov prekvapil moderný a inovatívny prístup k témam klimatických zmien. „Energetická chudoba a energetická efektivita sú celosvetové témy, prídem na severnú Oravu a tu ich riešia úžasným a inšpiratívnym spôsobom," dodala Čaputová.
 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA/ Facebook

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok