Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mimoriadna správa
Mimoriadna správa
01.01.2021 13:12 Domov
Zuzana Čaputová v príhovore spomenula aj chudobu, vyslovila však aj tieto naliehavé želania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.01.2021 13:12 Domov

Zuzana Čaputová v príhovore spomenula aj chudobu, vyslovila však aj tieto naliehavé želaniaHlava štátu vystúpila v novoročnom príhovore aj pri príležitosti sviatku vzniku Slovenskej republiky.


Prezidentka Zuzana Čaputová v príhovore zaželala všetkým spoluobčiankam a spoluobčanom, aby boli v roku 2021 „zdraví, šťastní a spokojní“. Dodala prianie, aby tento rok bol úspešnejší. Zdôraznila, že SR v ňom zavŕši 29. rok štátnosti.

 

„Len málokto tušil, aký rok nás čaká,“ povedala obhliadnuc sa ešte na svoj minuloročný prejav, keď ešte pandémia bola len v Číne. Čaputová vyzvala ľudí, aby ešte vydržali, aby sme spoločne porazili pandémiu.

 

Hlava štátu opísala rok, v ktorom sa ukázalo aj veľa hrdinov. Doplnila, že hoci vieme lietať do vesmíru, tak nedokážeme ako ľudstvo poraziť koronavírus. Spomenula aj slovenskú vedu. „Slovenská veda opäť raz ukázala vysokú kvalitu,“ povedala s tým, že aj im musíme dôverovať viac.

 

 

Poďakovala sa aj množstvám dobrovoľníkov, ktorí šili rúška či pomáhali slabším. Myslí si, že akousi pomyselnou vakcínu proti slabosti boli pre nás ľudia v zdravotníctve, ktorí tvrdo pracovali celý rok. Dodala, že sú piliermi nášho štátu, ktorý dnes oslavuje vznik.

 

Úctu prejavila aj opatrovateľkám, vodičov, predavačkám a ďalším profesiám, ktoré boli doteraz prehliadané. Spomenula že sa vytráca aj pokora pred poznaním, ako prišlo do spoločnosti aj viac zákernosti. „Buďte prosím, pozorní, k zdrojom, z ktorých čerpáte,“ poprosila ľudí.

 

Dodala, že ľudské životy nie sú nikomu ukradnuté. Doplnila, že nepriateľom je vírus a nie opatrenia. Zdôraznila však, že sa každý musí snažiť byť stále aj ľudský.

 

Prezidentka spomenula aj sociálnu oblasť a veci, ktoré sa súčasnému systému príliš nedaria riešiť. "Nezatárajme oči pred chudobou, ale riešme jej príčiny,“ povedala s tým, že chudoba sa týka aj ľudí, ktorí ešte majú prácu, ale žijú „z ruky do úst“.

 

Dodala, že kríza zasiahla všetkých, ale niektorých až láme. Zuzana Čaputová vyzvala, aby sa všetci spojili pre dobro Slovenska.reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Netky/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok