Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber z návštevy Zuzany Čaputovej v sídle NATO.
Ilustračný záber z návštevy Zuzany Čaputovej v sídle NATO.
12.11.2020 20:27 Domov
Zuzana Čaputová zdôraznila, že štát nesmie pristupovať k samosprávam takýmto spôsobom. Čo výrazne ocenila?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.11.2020 20:27 Domov

Zuzana Čaputová zdôraznila, že štát nesmie pristupovať k samosprávam takýmto spôsobom. Čo výrazne ocenila?Slovenská prezidentka prijala v Grassalkovichovom paláci zástupcov Únie miest Slovenska a Združenia miest a obcí Slovenska.


Na stretnutí tiež prijala aj zástupcov z dvoch združení, ktoré reprezentujú orgány miestnej samosprávy. „Vyjadrila som opätovne vďaku za prístup samospráv v boji s pandémiou a tiež za pomoc s testovaním v uplynulých týždňoch,“ napísala hlava štátu s tým, že diskusia prebiehala aj o skúsenostiach, ktoré testovanie prinieslo.

 

 

Takáto spolupráca samospráv so štátom sa podľa účastníkov stretnutia môže v budúcnosti veľmi zísť. „Ukazuje sa, že krízový manažment štátu na úrovni okresov nie je dostatočný a že túto úlohu vo veľkej miere preberajú na seba práve samosprávy,“ napísala kriticky Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

 

Účastníci stretnutia v prezidentskom paláci sa zhodli aj na tom, že štát a samosprávy sú dôležitým partnerom a určite s ak ním nesmie pristupovať ako nadriadený k podriadenému.

 

„Na základe ich skúseností z riadenia svojich miest a obcí vidia celú škálu možností na zlepšenie – od potreby modernizácie, prehodnotenia niektorých kompetencií a normatívov, až po komplexnejšiu reformu usporiadania verejnej správy,“ zdôraznila hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR.

 

 

Prezidentka je presvedčená, že navrhované zmeny smerujú ku snahe priblížiť sa k ľuďom. „A práve samosprávy – primátori, starostovia a župani – sú tými, ktorí majú v rámci územia najvyššiu legitimitu a dokážu lepšie motivovať ľudí k riešeniu problémov,“ zdôraznila s dôvetkom, že v budúcnosti by chcela väčšiu koordináciu.

 

„V tomto som dnes ponúkla Únii miest Slovenska, Združeniu miest a obcí Slovenska, a predtým aj združeniu samosprávnych krajov SK8, svoju pomoc a podporu,“ uzavrela Zuzana Čaputová.

 reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Flickr/YouTube/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok