Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. okt. 2021Sergej
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.02.2019 12:00 Zaujímavosti
Zvyknete sa s partnerom pohádať? Pomáhate svojmu vzťahu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2019 12:00 Zaujímavosti

Zvyknete sa s partnerom pohádať? Pomáhate svojmu vzťahuHádky nemusia byť vnímané len v negatívnom zmysle. Často totiž dokážu vzťahy utužiť.


Mnohí ľudia majú tendenciu sa hádkam v rámci vzťahov skôr vyhýbať, a to aj za cenu, že v sebe emócie potlačia a problémy premlčia. Ostrejšiu výmenu názorov skrátka považujú za niečo, čo by sa odohrať radšej nemalo. To je ale chyba. Podľa výskumu dokážu hádky zlepšovať vzájomnú komunikáciu a prispievajú k trvalejším zväzkom.

 

Potláčanie pocitov a prehliadanie problémov je vo všeobecnosti veľmi ošemetná záležitosť, pretože skôr či neskôr dôjde „na lámanie chleba“. A keďže problémy sa nakumulujú, bude to o to intenzívnejšie. Preto sa sem-tam pohádať treba.

 

 

Nezhody ako únik pred stereotypom

V partnerských vzťahoch sa málokedy stáva, že sa stretnú rovnakí ľudia. Každý má na veci vlastný pohľad. Práve táto rozdielnosť môže byť spúšťačom negatívnych emócií. Treba o nich hovoriť a hľadať spoločné riešenie. Okrem iného sa vyhnete stereotypu a nude.

 

Vyburcujte svoju vášeň

Pojem „talianske manželstvo“ dozaista poznáte. Nechať svojím emóciám úplné voľný priebeh môže byť niekedy veľmi oslobodzujúce. Pamätajte však na to, že takéto prudké výmeny názorov musia byť vždy uzavreté a mali by sa končiť uzmierením. Možno aj za zatvorenými dverami spálne...

 

Hádka je lepšia ako tichá domácnosť

Viaceré výskumy potvrdili, že pokiaľ sa partneri spolu nerozprávajú a problémy riešia mlčaním, jeden druhému sa vzďaľujú a nastáva medzi nimi emocionálna priepasť. Aj v tomto prípade je lepšia ostrejšia debata, pretože tak máte možnosť dozvedieť sa o pocitoch svojej polovičky. A to zároveň posilňuje partnerské puto.

 

 

Bude sa vám ľahšie dýchať

Pokiaľ sa nebojíte zdravého konfliktu a pred problémami sa neskrývate, máte podľa odborníkov až desaťkrát vyššiu šancu, že prežijete šťastný vzťah. To sa nedá povedať o druhej skupine ľudí, ktorí o svojich problémoch nehovoria.

 

Hádka ako prejav lásky

Mnohí ľudia si myslia, že pokiaľ sa s nimi partner háda, nemá ich dostatočne rád. To sa však ukázalo ako jeden veľký omyl. V skutočnosti je to totiž naopak. Ten, kto má záujem púšťať sa s vami do vyčerpávajúcej polemiky tým vlastne preukazuje, že mu záleží na trvaní vzťahu s vami a problémy, ktoré nastali, chce riešiť.

 

Je však veľmi dôležité spomenúť, že aj hádanie sa by malo mať isté medze. Hlavným cieľom výmeny názorov je totiž dospieť ku kompromisom, nie vzájomne sa obviňovať a urážať. Rovnako aj frekvencia by nemala byť veľmi vysoká. Odborníci tvrdia, že vzťahu nezaškodí jedna hádka týždenne. Hlavne netreba zabúdať na vzájomnú úctu.

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Pixabay, Unsplash, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok